Kategoria: Przysmaki

Jeśli przeraża cię pomysł podawania psu śmieciowego jedzenia, nie czytaj tego. Ale powiem, że moja mikstura jest zdrowsza niż oryginał.

Nie zmuszę cię do przeczytania historii świata przed przedstawieniem przepisu. Aby oszczędzić niektórym przewijania w dół, oto mój najlepszy zamiennik sera w sprayu z puszki. Ale zapraszam do przeczytania historii moich eksperymentów. Prawdopodobnie pomoże ci to w twoich własnych. Ponadto, Cheez Whiz jest produktem amerykańskim; na końcu wpisu znajdują się pomysły dla moich przyjaciół z innych krajów.

Przepis na substytut sera w sprayu w puszce

  Wymieszaj Cheez Whiz, komercyjny produkt w słoiku, mniej więcej pół na pół z czystą (niesezonowaną, niesłodzoną) dynią w puszce w misce. Możesz zwiększyć proporcję dyni, ale ostatecznie obniżysz wartość smakołyku. Twój pies ci powie. Umieść go w tubce na karmę (ja używam Coghlan's). Przechowuj w lodówce, gdy nie są używane. To wszystko.

Te proporcje sprawiają, że konsystencja jest odpowiednia dla tubki Coghlan: nie jest zbyt gęsta, zbyt rzadka ani zbyt lepka.

Wysokowartościowe przysmaki

Przez lata przeprowadziłem wiele kontr-kondycjonowania z moim niegdyś zdziczałym psem, Clarą. Jej ulubioną rzeczą na świecie jest "ser" w sprayu w puszce. (Nazwa marki to Kraft Easy Cheese.) Zawsze uważałem, że to była rzecz, która ją oswoiła. Jej nastawienie do mnie, tej pierwszej nocy, kiedy wkradła się do domu, zmieniło się całkowicie po tym, jak ją poczęstowałem.

Nie używałem go przez kilka lat, ale teraz mamy sytuację, w której byłby bardzo pomocny, a stał się niedostępny. Oprócz tego, że jest bardzo smaczny, według moich psów, jest bardzo poręczny, ponieważ nie musi być przechowywany w lodówce. Możesz trzymać puszkę w pobliżu "gorących miejsc", w których możesz nagle potrzebować smakołyku. Trzymałem puszkę na podwórku, gotową na nieprzewidziane zdarzenia. Teraz nie mogę dostać sera w sprayu, ale nadal mamy nieprzewidziane zdarzenia.

Nowe psy

Jakie pudle? Moc pysznej mazi w tubce

Mamy nowych sąsiadów z jednej strony i mają oni goldendoodle. Dwa duże, wysokie, pewne siebie, towarzyskie doodle oraz różne inne psy średniej i dużej wielkości, które przychodzą i odchodzą. Są to głównie doodle i retrievery.

Clara nie jest agresywnym psem, ale jest nieco reaktywna i nie radzi sobie dobrze ze zmianami. Dobrze przyzwyczaiła się do psów po drugiej stronie nas (w tym ogromnej, głośnej, ale słodkiej mieszanki Duńczyka). Dodam, że wymagało to ode mnie wiele pracy, ale teraz nie zwraca na nie uwagi poza neutralnym mrugnięciem lub powąchaniem od czasu do czasu. Ale tłum doodli będzie trudny, ponieważ na podwórku często są cztery psy i to nawet nie te same przez cały czas.

Więc teraz potrzebuję trochę sera w sprayu. Od czasu pandemii (choć nie wiem, czy jest to ze sobą powiązane) zaczął być trudny do znalezienia. Markowe produkty najpierw stały się niedostępne, ale mogłem dostać tanią markę sklepową. (Tanie puszki wytrzymywały tylko około jednej trzeciej tak długo, jak markowe, więc wcale nie były tanie). Potem marka sklepowa również stała się niedostępna. Nie wiem, czy dzieje się tak tylko w mojej okolicy, czy też produkt został wycofany, ale podejrzewam, że to drugie, ponieważ cena sprzedaży wysyłkowej wzrosła powyżej rozsądnej ceny. Musiałem zacząć robić coś podobnego.

Rurki na żywność

Było to więc zadanie dla tubki na karmę, świetnego sposobu na dozowanie psu smakołyków o tej konsystencji. Mam już post o mieszaniu składników do tubek z karmą dla psów. Istnieje mnóstwo możliwości, ale gęstość i konsystencja muszą być odpowiednie.

Po zebraniu kilku pomysłów od znajomych z Facebooka (dzięki, ludzie!), zdecydowałem się zacząć od bazy Cheez Whiz, słoikowego dipu "serowego", który można dostać w Stanach Zjednoczonych. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych będą wiedzieć, dlaczego ciągle umieszczam "ser" w cudzysłowie. Te produkty nie zawierają mnóstwa sera. Składają się z oleju i stałych składników mleka z odrobiną sera i dużą ilością sztucznych aromatów. Cheez Whiz jest gęstą cieczą w temperaturze pokojowej, więc pomyślałem, że może to być dobry początek.

Wyniki eksperymentów

Oto moje trzy eksperymenty mające na celu zastąpienie sera w sprayu, z których ostatni zakończył się sukcesem.

1. Cheez Whiz z dodatkiem mleka lub wody

Dodałem kilka łyżeczek mleka do Cheez Whiz, tylko tyle, aby trochę go rozrzedzić i wymieszałem. Następnie umieściłem go w tubce na żywność. Mimo że dodanie płynu pomogło, mieszanina była zbyt lepka. Nie opadła nawet na dno tubki; przylgnęła do boków. Materiał nadawał się do użytku, jeśli chciałem poświęcić trochę czasu, aby go urobić w kierunku otworu, ale nie był poręczny. Był też piekielnie trudny do czyszczenia. Zdjęcie poniżej po lewej. Co za bałagan.

2. Cheez Whiz, serek śmietankowy i mleko

Z doświadczenia wiedziałem, że serek śmietankowy ma pomocną konsystencję, więc wypróbowałem następujące rozwiązanie:

  2 uncje Cheez Whiz1 uncja serka śmietankowego1 łyżka mleka (1/2 uncji)

To zadziałało całkiem dobrze. Większość zsunęła się na dno tuby podczas jej napełniania, choć nadal był bałagan. Sprzątanie było nieco łatwiejsze. Klarze smakowało. Ta ilość nie wypełniła jednak tubki. Zwiększyłbym nieco ilość, zachowując stałe proporcje.

Oto zdjęcie tych dwóch eksperymentów: w większości czysty Cheez Whiz po lewej i mieszanka z serkiem śmietankowym po prawej. Możesz zobaczyć, że ten po lewej nawet wyciekł z klapki, zanim go wyczyściłem. Fuj! Dodanie serka śmietankowego sprawiło, że całość była mniej lepka i lepka. Ale tekstura nadal nie była idealna i była bardzo wysokokaloryczna.

3. Cheez Whiz i puree z dyni

To był dla mnie zwycięzca. Dynia jest znacznie mniej kaloryczna niż produkty mleczne, które dodawałem, a konsystencja łagodzi lepkość Cheez Whiz. Klarze też smakowało!

Użyłam następujących składników:

Mieszanie Cheez Whiz i dyni
  3 uncje czystej dyni z puszki2 uncje Cheez Whiz

Dało mi to prawie pełne napełnienie tubki z jedzeniem.

Zobacz poniżej, o ile lepiej zachowuje się w tubie. Dużo łatwiej też było się tam dostać.

Przestroga dietetyczna

Cheez Whiz jest bardzo bogaty w sód i sztuczne składniki, które prawdopodobnie nie są dobre w dużych ilościach. Używam takich rzeczy, ponieważ mój pies definiuje wysoką wartość, a nie ja. A "tandetne" rzeczy, takie jak te, są dla niej bardzo wartościowe. Ale staram się nie przesadzać. Dostaje tylko kilka lizawek (jeśli w ogóle je ma).

Ta mikstura może w ogóle nie działać na niektóre psy, ponieważ dorosłe ssaki z natury nie tolerują laktozy. Reakcja wydaje się różnić u poszczególnych psów.

Cieszę się, że udało mi się rozcieńczyć Cheez Whiz. Poprawiło to teksturę, obniżyło kalorie i zawartość mleka oraz zmniejszyło ilość sodu. A tak, dynia sprawiła, że mieszanka była tańsza. Jak wspomniałem powyżej, można rozcieńczyć "Cheez" większą ilością dyni. Z mojego doświadczenia wynika jednak, że nadejdzie moment, w którym wartość spadnie, nawet dla psów, które lubią dynię, tak jak Clara. Jasne, że lubi, ale nie ma to porównania z pyszną mieszanką serwatki, mleka, oleju rzepakowego i sztucznych aromatów.....

Zwycięzca: Cheez Whiz i dynia!

Dla moich przyjaciół spoza Stanów Zjednoczonych

Przeprowadziłem małą ankietę w mediach społecznościowych i dowiedziałem się, że niektóre inne kraje mają przybliżony odpowiednik Cheez Whiz. Jest to w pewnym sensie klucz do tego przepisu, ponieważ potrzebujesz substancji podobnej do sera, która jest gęstą cieczą w temperaturze pokojowej. Jeśli chcesz spróbować zrobić go od podstaw, wziąłbym miękki serek do smarowania, taki jak serek śmietankowy lub Neufchâtel, a może nawet ricotta, dodałbym trochę bardzo drobno startego lub pokruszonego mocniejszego sera, a następnie rozcieńczyłbym go wystarczającą ilością mleka lub innego płynu, aby uzyskać odpowiednią konsystencję.

Pamiętaj: w tym poście opisuję, jak naśladować istniejący produkt. Ale jeśli dopiero eksperymentujesz z tubkami z żywnością i chcesz zrobić coś serowego, jest to łatwe. Mój inny post o tubkach żywnościowych zawiera proporcje na przykład dla mieszanki serka śmietankowego i masła orzechowego.

Jeśli ktokolwiek bawi się Cheez Whiz (lub czymkolwiek innym) w tubce, powiedz mi, jak poszło!

Powiązane posty

  Sekret napełniania tubek z jedzeniemTricki na mrożone przysmaki dla psówTajemnica szybkich, niekruszących się domowych przysmaków dla psówKoniec z krojeniem: Tworzenie 500 niekruszących się przysmaków dla psów z formySmaki: Pomysły na przysmaki o bardzo wysokiej wartości

Copyright 2020 Eileen Anderson

Jedną z rzeczy, którą zauważam u doświadczonych trenerów, jest to, jak dobrze potrafią dostarczać jedzenie psom. Zazwyczaj ruchy ich rąk są szybkie i ciche, a jedzenie trafia dokładnie tam, gdzie zamierzają. Może się to wydawać mało istotne, ale tak nie jest. Mechanika szkolenia jest kluczem do udanego, skutecznego szkolenia i niezmartwionego psa.

Sposób, w jaki dostarczamy jedzenie podczas treningu, musi wspierać nasze cele. Są chwile, kiedy Continue reading "Podrzucanie ciasteczek: Dostarczanie smakołyków i zabawek w szkoleniu psów"

Przepraszam, że nie napełniam patelni tak starannie jak wcześniej! Ta część się zestarzała.

W styczniu pisałam o robieniu setek małych smakołyków na silikonowej patelni. Nie miałam pojęcia, jakie miałam szczęście, że trafiłam na przepis, który zadziałał tak dobrze za pierwszym razem. Możesz sprawdzić ten przepis na bazie kurczaka i kilka szczegółów na temat patelni w tym poście. Wygląda na to, że w tych przepisach trzeba mieć wystarczająco dużo składników wiążących, w przeciwnym razie wszystko staje się... lepkie.

Od tego czasu próbuję opracować przepis na przysmaki dla psów z masłem orzechowym na silikonową patelnię. Jak dotąd kontynuuj czytanie "Przysmaki dla psów z masłem orzechowym bez klejenia! Kolejny przepis na silikonową patelnię"

Najlepszy hack na przysmaki dla psów! Oto jak przygotować partie ponad 500 małych przysmaków na raz bez konieczności ich krojenia. Continue reading "Koniec z krojeniem! Zrób 500 niegniotących się przysmaków dla psa z formy w kształcie piramidy"

Jestem zwolennikiem efektywności. Można też powiedzieć, że jestem leniwy. Ponadto, moja zamrażarka jest zwykle pełna.

Zamiast więc zamrażać wypełnione jedzeniem zabawki dla trzech psów, używam kilku gadżetów, które pozwalają mi zamrażać rzeczy osobno. Następnie mogę włożyć zamrożone przysmaki dla psów (wszelkiego rodzaju - wystarczy spojrzeć!) do zabawek z jedzeniem, aby zapewnić psom szybki poczęstunek, którym mogą się cieszyć przez kilka minut.

Kontynuuj czytanie "Sztuczki z mrożonymi przysmakami dla psów"

Spaghetti Bolognese jako przysmak treningowy? Czy to w ogóle możliwe? Zobacz poniżej!

OK, zamierzam złamać ostateczne tabu i porozmawiać o podawaniu psom tak zwanego "jedzenia dla ludzi". [1] Dietetyk Linda Case trafnie wskazuje w komentarzach, że nawet termin "jedzenie dla ludzi" jest niedokładny i zawiera całkowicie fałszywą dychotomię. Nie będę go więcej używać, nawet ... Continue reading jQuery('#footnote_plugin_tooltip_157670_1').tooltip({ tip: '#footnote_plugin_tooltip_text_157670_1', tipClass: 'footnote_tooltip', effect: 'fade', predelay: 0, fadeInSpeed: 200, delay: 400, fadeOutSpeed: 200, position: 'top center', relative: true, offset: [-7, 0], });

Większość z nas, którzy zajmują się szkoleniem z pozytywnym wzmocnieniem i przeciwwarunkowaniem, jest już przyzwyczajona do dawania naszym psom czasami całkiem wyjątkowych, wartościowych rzeczy. Tuńczyk, szynka, ser Gorgonzola; większość rzeczy pachnących i pełnych kalorii została wypróbowana w tym czy innym czasie.

Ale te rodzaje żywności mają coś wspólnego, a mianowicie to, że większość z nich składa się z jednego podstawowego smaku.

Przyjaciółka, która nie trenuje swoich psów, ale daje im niewielkie ilości ciekawego jedzenia z miłości i jako urozmaicenie, sprawiła, że zauważyłem, jak bardzo psy wydają się cieszyć złożonymi zapachami i smakami.

Moja przyjaciółka przeczytała cytat podobny do tego o psich zdolnościach węchowych: "My wyczuwamy 'zupę jarzynową', ale pies wyczuwa każdy pojedynczy składnik". [2] W społeczności szkoleniowej cytat ten mógł pochodzić z książki o tropieniu z 2010 roku. Został on również podchwycony i wykorzystany przez Canine Nosework. jQuery('#footnote_plugin_tooltip_157670_2').tooltip({ tip: '#footnote_plugin_tooltip_text_157670_2', tipClass: 'footnote_tooltip', effect: 'fade', predelay: 0, fadeInSpeed: 200, delay: 400, fadeOutSpeed: 200, position: 'top center', relative: true, offset: [-7, 0], }); Autorka i naukowiec Alexandra Horowitz pisze:

Psy mają więcej genów zaangażowanych w kodowanie komórek węchowych, więcej komórek i więcej rodzajów komórek, zdolnych do wykrywania większej liczby rodzajów zapachów.... ich zmysł węchu może być miliony razy bardziej czuły niż nasz.-Alexandra Horowitz, "Inside of a Dog", 2010 r.

Moja przyjaciółka zaczęła następnie upewniać się, że jej psy regularnie otrzymują - wraz z zapachami - smak bezpiecznych, gotowanych w domu potraw, które były złożone i przyprawione. Tylko dlatego, że uznała, że im zasmakuje. Miała rację. Uwielbiają to. Nazywa to "smakami" i wszystkie jej psy ustawiają się w kolejce po specjalne smaki ciekawego jedzenia i nie mogą się doczekać kęsa w swoich miskach obiadowych. I uwaga: wszystkie jej psy potrafią biegle ssać spaghetti à la "Dama i włóczęga".

Węch kontra smak

Mimo że psy mają niesamowite nosy, mają znacznie mniej kubków smakowych niż my. Prawdopodobnie nie potrafią tak dobrze rozróżniać smaków. Nie jest to jednak powód, aby ograniczać ich jedzenie do "prostych" smaków, jak to często robimy, nawet gdy szukamy wartościowych smakołyków. Zapach złożonych pokarmów jest prawdopodobnie satysfakcjonujący sam w sobie i trudno mi uwierzyć, po obejrzeniu złożonych pokarmów, które psy często lubią, że zapach nie wzbogaca doznań żywieniowych.

Pamiętam, jak pewnego dnia na treningu agility jedna z osób przyniosła dla ludzi ciasteczka korzenne. Psy, z moją Summer na czele, oszalały na punkcie zapachu tych ciasteczek, a gdy zaoferowano im kilka kęsów, pożerały je jak ambrozję. Summer jadła już wcześniej ciasteczka (przeznaczone dla ludzi). Przeważnie były to proste rzeczy, takie jak wafle waniliowe i kruche ciasteczka. Zapachy i smaki masła, cukru i wanilii nie są jej obce. Ale dodając goździki, gałkę muszkatołową i cynamon w ciasteczkach korzennych, było to zupełnie inne doświadczenie.

Środki ostrożności

OK, przed moimi sugestiami, oto ostrzeżenia. Zachowaj zdrowy rozsądek w kwestii pokarmów, które są toksyczne dla psów. Oto lista: Pokarmy niebezpieczne dla psów.

Należy również uważać na pokarmy o wysokiej zawartości tłuszczu ze względu na ryzyko zapalenia trzustki, a także oczywiście wszystkie te kalorie. Wysoko przetworzona żywność pełna cukru lub białej mąki (patrz wpisy dotyczące fast foodów poniżej) również powinna być spożywana w niewielkich ilościach. Nie mogą być one lepsze dla psów niż dla nas.... Produkty o wysokiej zawartości soli również nie są dobre. Z drugiej strony należy uważać na sztucznie słodzone pokarmy, które mogą zawierać ksylitol, niezwykle toksyczny dla psów (dzięki czytelniczce Jane za to przypomnienie).

Wreszcie, jeśli chodzi o używanie tego rodzaju smakołyków do przeciwwarunkowania: Generalnie unikam sugerowania rzeczy, które "działają na niektóre psy". Podczas pracy ze strachliwymi psami kuszące jest wypróbowywanie każdej modnej rzeczy, która się pojawi, bez zapinania się, aby wykonać faktyczne warunkowanie i trening, które okazały się pomocne. Dlatego zwykle nie mówię: "Nie zaszkodzi spróbować". Poświęcanie czasu na rzeczy, które prawdopodobnie nie zadziałają, może zaszkodzić. Nie sądzę jednak, by poszerzenie zakresu poszukiwań pokarmów, które nasze psy uwielbiają, mieściło się w tej kategorii. Znalezienie czegoś, za czym pies szaleje, jest częścią podstaw szkolenia i warunkowania.

Praktyczność

OK, ten talerz spaghetti wygląda świetnie i nie jest zbyt cebulowy, ale jak można wykorzystać coś takiego jako przysmak treningowy?

Pamiętasz tubki z jedzeniem? Gdyby spaghetti z sosem mięsnym podniecało mojego psa jak nic innego, wrzuciłbym je do blendera i podał za pomocą tubki z jedzeniem. Istnieje jednak sporo "ludzkich potraw", które łatwiej poddają się treningowi.

Zwykłe tortellini są popularne wśród psów i dość praktyczne

Rzeczy, które można pokroić na kawałki

  Serowe lub mięsne tortellini lub ravioli, ugotowane na gładko komercyjne lub domowe klopsiki Klopsiki Kanapka z grillowanym serem Wafel pełnoziarnisty z żurawiną (NIE rodzynkami) Hamburger lub cheeseburger z fast foodu z bułką (bez cebuli, musztardy i ogórka). Bułki są bardzo miękkie - wystarczy odrywać małe kęsy zarówno mięsa, jak i chleba. Kanapka śniadaniowa typu fast food Pizza Chleb dyniowy lub korzenny (bez kawałków czekolady)

Rzeczy do zmiksowania i umieszczenia w tubie na żywność

Niektóre z nich mogą wymagać pewnej finezji z robotem kuchennym, zwłaszcza te z ziemniakami. Mogą się one kleić. Większość z nich wymaga dodania płynu.

  Spaghetti z sosem mięsnym Mięso z grilla Puree ziemniaczane Omlety Zapiekanka Hash Brown Lasagne Wiele zup, gulaszów i zapiekanek

Trochę więcej zdrowego rozsądku

OK, zanim napadną na mnie zwolennicy zdrowej żywności, należy pamiętać, że nie zalecam nikomu zmiany diety psa w celu włączenia tych pokarmów w dużych ilościach. Wystarczy kęs od czasu do czasu dla urozmaicenia, jako specjalny przysmak treningowy lub w celu przeciwdziałania warunkom. Chciałam też dać ludziom, którzy stosują wiele przeciwwarunkowań, kilka pomysłów na rzeczy, których być może jeszcze nie używali.

Istnieje również wiele nieśmiesznych domowych potraw. Niebo jest granicą!

Moja Summer zrobi wszystko dla każdego rodzaju chleba lub wypieków. Jakie ciekawe rzeczy lubi Twój pies?

Summer tka dla zwykłego białego chleba (z bezgłowym przewodnikiem agility)

Powiązane posty

  Sekret napełniania tubki z jedzeniem Sekret szybkich i niekruszących się domowych przysmaków dla psów

***********************************************************

  Eileenanddogs na YouTube Eileenanddogs na Twitterze

Źródło zdjęć

Zdjęcie spaghetti

Manfred&Barbara Aulbach (praca własna) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0 ) lub GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html )], via Wikimedia Commons

Zdjęcie tortellini

By cyclonebill (Tortellini med valnøddeolie og sort peber) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0 )], via Wikimedia Commons

© Eileen Anderson 2015 eileenanddogs.com

Uwagi[+] ↑1 Dietetyk Linda Case trafnie zauważa w komentarzach, że nawet termin "jedzenie dla ludzi" jest niedokładny i zawiera całkowicie fałszywą dychotomię. Nie będę go więcej używał, nawet w celu zwrócenia uwagi. ↑2 W społeczności szkoleniowej ten cytat mógł pochodzić z książki o śledzeniu w 2010 roku. Został podchwycony i wykorzystany również przez Canine Nosework.

Pyszne smakołyki dla psów. Przepisy poniżej.

Tuba z jedzeniem (inaczej rurka do wyciskania) to narzędzie do dostarczania miękkiego, smacznego jedzenia prosto do pyska psa. Rurki z jedzeniem świetnie nadają się do ogólnego szkolenia psów, gdy potrzebne są smakołyki o wysokiej wartości. Są one również nieocenione przy odczulaniu / warunkowaniu dla psów z problemami ze strachem.

Istnieje sztuczka pozwalająca z powodzeniem używać tubek z jedzeniem i podobnie jak w przypadku przepisu na niezgniatające się smakołyki, powiem ci o tym od razu. Żałuję, że ktoś mi tego nie powiedział, ponieważ za pierwszym razem, gdy wypróbowałem tubkę z jedzeniem, nie zadziałała i nie próbowałem jej ponownie przez ponad rok.

Sekretem dobrego wykorzystania rękawa jest uzyskanie odpowiedniej konsystencji nadzienia. Jeśli jest ono zbyt zbite lub suche, jak np. zmielony pieczony kurczak z białego mięsa bez dużej ilości wilgoci, nie będzie się ono prawidłowo wytłaczać. Podobnie, jeśli jest grudkowate. Jeśli jest zbyt płynny, jak pokarm dla niemowląt z kurczaka lub zwykły jogurt, kapie, gdy nie próbujesz karmić psa i robi bałagan.

Należy więc albo kupić coś, co ma już odpowiednią konsystencję, albo wymieszać i dopasować różne rodzaje nadzienia, aby osiągnąć to w sposób samodzielny.

W dalszej części wpisu omówiono, co można kupić, a co zrobić, a także podano kilka innych wskazówek dotyczących skutecznego stosowania.

Zbyt stałe wypełnienie Wypełnienie zbyt kapiące Prawidłowe napełnianie

Najłatwiejszy sposób

Oto najprostszy sposób na wykorzystanie tubki na żywność do skutecznego dostarczania smakołyków o wysokiej wartości:

  Kup kilka tubek Coghlan's z REI lub Amazon. (Trener Randi Rossman poleca te tubki, które są podobne, ale mają większy otwór. Dyskusja na tym blogu jest ukierunkowana na tuby Coghlan, ponieważ to właśnie z nich korzystałem i mogę je polecić). Idź do sklepu z karmą dla zwierząt lub sklepu spożywczego i kup puszkę przecieru dla psów lub kotów. Lub w przypadku surowych karm, kup drobno zmielone mięso. Nałóż pokrywkę na tubkę, odwróć tubkę do góry nogami i wsyp jedzenie łyżką. Jeśli w puszce znajduje się oddzielny sok, zachowaj go do czegoś innego. Wyciśnij powietrze, złóż dno i zamknij za pomocą dołączonego zacisku. Zdejmij pokrywkę i poczęstuj psa, gdy zrobi coś dobrze. W jego oczach staniesz się bogiem. (A on wkrótce nauczy się, jak skutecznie pobierać dobroć do pyska!).

Samodzielne mieszanie

Zani uwielbia mieszankę białego mięsa kurczaka i karmy dla niemowląt

Ponownie, wszystko zależy od konsystencji. Na serii zdjęć powyżej: "zbyt gęsta" mieszanka to 8 uncji pieczonego kurczaka z białego mięsa, drobno posiekanego w robocie kuchennym. Wersja "zbyt rzadka" to 2,5 uncji karmy dla niemowląt Gerber z kurczakiem prosto ze słoika. Wersja Goldilocks była po prostu połączeniem tych dwóch rzeczy w tej proporcji.

Więc to daje ci pomysł. W większości przypadków, jeśli użyjesz 3 - 4 części czegoś grubego pokrojonego z 1 częścią czegoś cieńszego, prawdopodobnie trafisz w idealne miejsce. Oto kilka sugestii do wyboru. Pamiętaj o zawartości tłuszczu za każdym razem, gdy podajesz swojemu psu bogate rzeczy. Niektóre z nich bardzo dobrze przystosowują się do niskiej zawartości tłuszczu.

Gęste rzeczy

  Puree z gotowanego mięsa Przetarta gotowana wątróbka Puree z wątróbki Serek śmietankowy (zwykły, niskotłuszczowy lub beztłuszczowy) Ser Neufchatel Puree z gotowanego ryżu lub płatków owsianych Rozgnieciony banan Puree ziemniaczane Rzeczywiste potrawy, takie jak spaghetti z sosem mięsnym (puree)

Cienkie rzeczy

  Rosół o niskiej zawartości soli Jogurt Sos jabłkowy Mleko Pokarm dla niemowląt Puree warzywne (dla niemowląt lub domowej roboty)

Może być w obie strony

  Masło orzechowe Puree ze słodkich ziemniaków Flaki z puszki (ale od czasu do czasu pojawia się kawałek... czegoś... co nie chce przejść przez otwór). Te rzeczy są jednak złamane dla psów. Dynia w puszce Mały twaróg

Zagęszczacze

(Są to rzeczy, które można dodać do czegoś, co jest zbyt rzadkie. Zobacz metodę napełniania Micha poniżej).

  Mąka owsiana lub ryżowa Guma guar Mąka z tapioki

Wskazówki

  Przetestuj mieszankę w temperaturze, w której będziesz jej używać. Większość będzie bardziej miękka w temperaturze pokojowej, a bardziej stała po schłodzeniu. Sprawdź konsystencję, zdejmując pokrywkę i kierując jej koniec w dół. Jeśli nadzienie kapie bez wyciskania, jest zbyt rzadkie. Unikaj konserw z napisami "chunky", "stew", "homestyle" lub "flakes". Jeśli jedzenie w puszce jest zbyt wilgotne, odcedź je na sitku - Randi Rossman.

Nadzienia

(Dziękuję członkom grupy Fearful Dogs na Facebooku za sugestie dotyczące nadzienia i inne w tym poście!)

  Karma w puszkach dla psów lub kotów: przecier lub mus. Przykłady: Wellness 95% w puszce; Newman's Own Organic Dog Food (Debbie Jacobs z Fearfuldogs.com mówi, że ta karma dobrze komponuje się z dynią w puszce); Friskies w stylu pasztetu w puszce dla kotów. Cheez Whiz (amerykański produkt w słoiku) zmieszany pół na pół z dynią w puszce. To dobry zamiennik sera w sprayu, który może być trudny do znalezienia. Dehydratyzowana karma dla psów Honest Kitchen (oczywiście rehydratyzowana!). Psy Heather oszalały na punkcie tej wątróbki! Heather Edgar z Caninesteins mówi: "Ulubieńcem wszystkich moich psów jest wątróbka. Jeśli chcesz go rozcieńczyć, ponieważ jest zarówno wysokokaloryczny, jak i nieco gęsty, można go przecierać z warzywami dla niemowląt lub gotowanymi puree warzywnym - najłatwiej jest prawdopodobnie użyć słodkich ziemniaków w słoiku". Alex Bliss zaczyna od puree dla niemowląt i dodaje pierś z kurczaka, puszkę sardynek lub tuńczyka. Mówi, że niskotłuszczowy miękki ser jest również bardzo popularny wśród jej psów jako baza dla innych smaków. Można użyć czystego masła orzechowego w temperaturze pokojowej, ale co za kalorie! Lepiej mieć dużego psa lub wyjątkową okazję! Mielone surowe mięso dla psów karmionych surowym mięsem! Deb Manheim CPDT-KA, CDBC z Happy Tails Family Dog Training oczyszcza specjalną dietę jednego ze swoich psów: pieczonego dorsza północnoatlantyckiego i congee ryżowe z warzywami. Jeśli już gotujesz w domu dla swojego psa, może to być bardzo proste rozwiązanie. Micha Michlewicz zaczyna od białka lub owoców, być może warzyw, a następnie mąki owsianej lub ryżowej jako spoiwa. Wspomina również, że można zmiksować posiłki psa i zrobić pastę do tubki. Dr Jenny LeMoine sugeruje gotowane piersi z kurczaka, rozcieńczone bulionem i trochę jogurtu jako opcjonalny przysmak. Tuba po lewej stronie na dużym zdjęciu u góry postu zawiera: 4 uncje sera Neufchatel, 1/2 uncji masła orzechowego i 1 uncję odtłuszczonego mleka. Ta po prawej zawiera komercyjną karmę dla kotów!

Flaki: pęknięcie dla psów.

Inne tuby: Komercyjne lub do samodzielnego wykonania

Naprawdę lubię tubki takie jak Coghlan's z zakręcanym wieczkiem i zaciskiem, ponieważ są one bardzo odporne na wycieki i bałagan. Używam tych samych dwóch tub w agility od lat i używam ich intensywnie. Rzucam je przed moje psy i nigdy nie miałem wycieku ani eksplozji. To powiedziawszy, oto kilka alternatyw. Czytelnicy, jeśli znacie inne tuby, dajcie mi znać, a dodam je.

  GoToob+ Evriholder Dressing to Go Używany pojemnik do wyciskania musztardy lub innych przypraw. Denise Donnelly Zomisky eksperymentowała z tym rozwiązaniem: mówi, że trzeba bawić się teksturą nadzienia. Torebka na kanapki, szczelnie zamknięta, z odciętym dolnym rogiem - zasugerowana przez członka Fearful Dogs. Ponownie wykorzystana tubka pasty do zębów - Anna Jane Grossman wyjaśnia, jak to zrobić w artykule na Huffington Post. Organiczna żywność dla niemowląt w saszetce - kilka osób zasugerowało to rozwiązanie! Oto kolejne jedzenie, które jest już w tubce: Carly Loveless zauważa, że w Norwegii można kupić smakowy serek śmietankowy w tubce. Jakie to fajne! A bekon brzmi jak przyjemny smak dla domowej wersji.

Co wkładasz do swojej tubki z jedzeniem?

Link do głupiego filmu dla subskrybentów poczty e-mail.

Powiązane posty

Świetny zamiennik sera w sprayu dla psich przysmaków

Sekret szybkich i niekruszących się domowych przysmaków dla psów

Jak podać psu tabletkę: Kilka metod (w tym za pomocą tubki z jedzeniem)

*********************************

Eileenanddogs na YouTube

© Eileen Anderson 2014 eileenanddogs.com

Sekretem jest użycie mąki z tapioki.[1] Czytelnik poinformował mnie, że mąka z tapioki i skrobia z tapioki to to samo, a ta druga jest znacznie tańsza. Można ją znaleźć na większości rynków azjatyckich, a także w innych sklepach. Dziękuję Lili! jQuery('#footnote_plugin_tooltip_156599_1').tooltip({ tip: '#footnote_plugin_tooltip_text_156599_1', tipClass: 'footnote_tooltip', effect: 'fade', predelay: 0, fadeInSpeed: 200, delay: 400, fadeOutSpeed: 200, position: 'top center', relative: true, offset: [-7, 0], }); Jeśli potrafisz radzić sobie w kuchni, nie czytaj dalej. Jesteś na dobrej drodze.

Zazwyczaj nie jest to blog z przepisami, ale zdecydowanie jest to blog koncepcyjny. Koncepcja polega na tym, że wiele wartościowych przysmaków dla psów typu brownie jest kruchych i rozpada się w dłoni, torbie na smakołyki lub kieszeni. Ewww. Zwłaszcza jeśli są zrobione z mąki kukurydzianej, ale nawet z pszenicy lub większości innych mąk.

Najlepszym rozwiązaniem jest mąka z tapioki (lub skrobia z tapioki). (Jest również bezzbożowa, dla osób, którym na tym zależy.) Jeśli jest droga, możesz poeksperymentować i zastąpić ją tańszą mąką i zobaczyć, jak daleko możesz się posunąć. Inną moją sztuczką jest to, że można użyć wszelkiego rodzaju resztek zamiast jednego źródła białka dla smakołyków, w tym można zaoszczędzić obszerne okruchy, które wydziela wiele kupionych w sklepie smakołyków.

Oto ogólna metoda, którą stosuję w przypadku ciasteczek.

Łatwe ciasteczka dla psów

Zmiksować w robocie kuchennym:

  1 szklanka surowego lub gotowanego białka (patrz kilka sugestii poniżej) 1-2 jajka, w zależności od wilgotności pozostałych składników.

Przełóż puree do miski i wymieszaj:

  około 1 szklanki mąki/skrobi z tapioki lub mieszanki tapioki i innej mąki. Możesz potrzebować więcej lub mniej, w zależności od źródła białka.

Dobrze wymieszać. Ciasto pozostanie trochę lepkie, ale jeśli będzie zbyt lepkie, dodaj więcej mąki. Rozetrzyj ciasto w dłoniach, aby uformować placki i umieść je w natłuszczonej formie. Piec w temperaturze 350F przez około 15-20 minut. Dłużej, jeśli użyłeś surowych składników.

Oto, co znalazło się w moim (na zdjęciu poniżej), aby dać ci kilka pomysłów:

  1/3 szklanki resztek mięsa z fajitas: wołowina, kurczak, a nawet krewetki kilka frytek 1/2 szklanki okruchów z komercyjnych przysmaków dla psów: głównie Natural Balance dog food roll i Stella and Chewies dehydrated raw treats, z których oba masowo się kruszą 1 łyżka stołowa resztek parmezanu.

Mieszanka, której użyłem powyżej, dała ciasteczka, które faktycznie pachniały bekonem. Myślę, że było to spowodowane dymnym smakiem karmy dla psów Natural Balance. Nie był to straszny zapach, a psy je uwielbiały. Zrobiłem też kilka bardzo łagodnych z piersią kurczaka i odrobiną masła orzechowego. Nawet dla mnie pachną całkiem nieźle!

Najprostszą wersją jest użycie puszki tuńczyka lub łososia. Zwykle w takim przypadku używam tylko jednego jajka. Nadal trzeba je zmiksować.

Nawet przy wysokiej cenie mąki z tapioki, są one znacznie tańsze niż jakiekolwiek komercyjne smakołyki o tak wysokiej wartości. I o wiele przyjemniejsze w noszeniu.

Oto fotoreportaż z robienia mojej wersji brownies. Hah. Nie są to piękne zdjęcia i każdy bloger kulinarny by je wyśmiał. Ale mam nadzieję, że oddają sedno sprawy.

Rozgrzej piekarnik do 350 stopni i wymieszaj resztki mięsa z 1-2 jajkami Wymieszać z mąką z tapioki Użyj tyle mąki, aby ciasto nie było zbyt lepkie.
Natłuść patelnię Uformować placek o grubości około 1/2 cala Wrzucić. Piec 15 minut w temperaturze 350 F.
Pozostawić do ostygnięcia Pociąć Wytnij więcej

Ładne kawałki! Prawie żadnych okruchów. I takie pozostają.

Dziękuję Anicie Gard, która podała pierwszy przepis, w którym użyłam mąki z tapioki. Jej smakołyki są bardziej wilgotne, jeszcze mniej kruche (są gumowate) i pieką się dłużej. Oto jej przepis:

Psie przysmaki z wątróbki

Składniki:

  Równe części (objętościowo) surowych wątróbek drobiowych i skrobi/mąki z tapioki. Na przykład, około 1 1/2 funta wątróbki i 2 filiżanki mąki z tapioki działają dobrze. 2 TB oleju

Metoda:

Umieść składniki w blenderze / robocie kuchennym i miksuj do uzyskania gładkości. Wyłóż blachę do ciastek (nie całkowicie płaską; potrzebuje krawędzi) papierem pergaminowym. Wlej masę i rozprowadź ją na płasko. Powinna mieć mniej niż 1/2 cala grubości. Piec w temperaturze 300F przez 30 minut lub do czasu, aż będą gotowe.

Ostudzić na patelni. Następnie wyjmij całość razem z papierem pergaminowym. Odwróć na dużą deskę do krojenia i zdejmij pergamin. Użyj noża do pizzy, aby pokroić przysmaki odpowiedniej wielkości dla swoich psów.

Jeszcze coś?

Podziel się swoimi ulubionymi przepisami lub metodami na przysmaki dla psów!

Powiązany post

Sekret napełniania tubek z jedzeniem (świetny sposób na dostarczanie bardzo wartościowych smakołyków!)

Eileenanddogs na YouTube

Uwagi[+] ↑1 Czytelnik poinformował mnie, że mąka z tapioki i skrobia z tapioki to to samo, a ta druga jest znacznie tańsza. Można ją znaleźć na większości rynków azjatyckich, a także w innych sklepach. Dziękuję Lili!

Trenuj nas lub po prostu karm!

Kiedy jesteśmy pytani o możliwe problemy z wagą wynikające z treningu z jedzeniem, my, trenerzy R+, zawsze mówimy coś w stylu: "Nie ma problemu! Po prostu odejmij kalorie treningowe od codziennych posiłków swoich psów, a wszystko się ułoży!".

Dla mnie nie jest to takie proste, jak się wydaje.

Czy jestem jedyną osobą, dla której jest to problem? Czasami zastanawiam się, zanim opublikuję tego typu rzeczy, ile osób jest tak samo kompulsywnych jak ja i ma sytuacje podobne do mojej. Ale potem dochodzę do wniosku, że świat jest duży, więc może komuś to pomoże.

Oto moja sytuacja:

  Mam trzy psy, które różnią się wielkością i wszystkie uwielbiają być szkolone; Chcę, aby każdy miał mniej więcej taką samą liczbę powtórzeń w treningu; Nienawidzę liczyć krokietów; i Nie chcę używać karmy wszystkich psów do treningu.

A oto graficzne przedstawienie problemu:

Na każdy psi posiłek Clara dostaje 1/2 filiżanki, Summer 1/3 filiżanki, a Zani 1/4 filiżanki.

Posiłki Clary, Summer i Zani

Załóżmy więc, że chcę zabrać każdemu z nich po 30 kawałków karmy na trening. Pozwoli to każdemu psu pracować nad jednym do trzech zachowań.

Zobacz, co dzieje się z ich posiłkami:

Posiłki Clary, Summer i Zani po usunięciu smakołyków treningowych

Biedna Zani! To tylko uszczupla posiłek Clary, pozostawia w połowie przyzwoitą ilość dla Summer, ale Zani zostaje z mniej niż połową jej posiłku! To mnie wkurza! Jednym z powodów, dla których praktycznie zawsze karmię moje psy przed treningiem, jest to, że nie chcę, aby pracowały na pusty żołądek. A Zani może i jest mniejsza, ale to niesprawiedliwe zabierać jej większy procent jedzenia!

Ale z drugiej strony, jeśli zabiorę jej mniej posiłku, dostanie mniej powtórzeń treningowych niż pozostałe dwa.

A ja wciąż liczę krokiety.

Dwuczęściowe rozwiązanie

W końcu wymyśliłem, co robić.

1) Przestawić Zani na mniejszą karmę. Rozejrzałem się i znalazłem porównywalną karmę z mniejszymi, ale nie małymi kęsami. Przydaje się również do noszenia w kieszeni na przysmaki treningowe. Oto, jak wyglądają teraz ich posiłki, z około 30 kawałkami usuniętymi do treningu.

Posiłki Clary, Summer i Zani, z usuniętymi smakołykami treningowymi, po zmianie karmy Zani.

Tak więc Zani ma taką samą liczbę powtórzeń treningowych jak pozostałe, ale nadal większość jej posiłku jest nienaruszona. (Teraz Summer jest tą, która wygląda na trochę oszukaną, ale powiem, że to najlepsze, co mogę na razie zrobić).

2) Zważ krokiety, nie licz ich. Nie mam nic przeciwko podaniu tutaj wtyczki do mojej zaufanej wagi kuchennej Oxo. Przełączam ją na gramy do ważenia krokietów, ponieważ w ten sposób mogę uzyskać nieco większą precyzję. Wierzcie lub nie, ale to 30 kawałków nowej karmy Zani na wadze. Dla mnie ważenie jest o wiele szybsze niż liczenie.

Ważenie krokietów na wadze kuchennej

Każdy jest inny. Niektórzy ludzie nigdy nie rozważyliby zmiany karmy dla psa tylko po to, by zmienić rozmiar krokietów. Ale to rozwiązanie działa dla mnie, ponieważ i tak mam tendencję do zmieniania krokietów moich psów co jakiś czas, aby upewnić się, że otrzymują różnorodne składniki odżywcze. Więc to mi nie przeszkadza. Ponadto żaden z moich psów nie ma żadnych szczególnych problemów trawiennych (odpukać w niemalowane).

W dni, kiedy nie planuję żadnych treningów, mogę przełączyć Zani z powrotem na starą karmę lub przełączyć inne psy na jej, jeśli chcę. (Inną kwestią jest to, czy karmy mają podobną liczbę kalorii w przeliczeniu na objętość lub wagę. Moja okazała się wystarczająco zbliżona bez konieczności dodatkowego majstrowania).

Przykro mi, że nie oferuje to nic surowym karmicielom, którzy mają zupełnie inny zestaw wyzwań.

Chciałbym usłyszeć od ludzi, którzy mają większy rozrzut w wadze swoich psów. Co wszyscy robicie?

Już wkrótce:

  BarkBusters: Mity na temat szczekania Dlaczego przeciwwarunkowanie nie "zadziałało"? Jak biegły jesteś w ignorowaniu? (Wyginięcie, część 2) Thesholds: Film! Co jeśli uczenie się przez reakcję nie zadziałało?

Eileenanddogs na YouTube

Zani z serem w sprayu

Metoda awaryjna: Jeśli obecnie zmagasz się z próbą podania pigułki niechętnemu psu, wypróbuj metodę wielu klopsików. Inne techniki opisane na tym blogu są specjalistyczne i prawdopodobnie nie pomogą w sytuacji awaryjnej.

Link do filmu na temat metody wielokrotnych kulek mięsnych dla subskrybentów poczty e-mail.

Metoda szkolenia długoterminowego: Jeśli jesteś w odwrotnej sytuacji i masz czas, aby wyszkolić swojego psa od podstaw, aby przyjmował dowolny rodzaj pigułki, której potrzebujesz, bez użycia siły lub ukrywania pigułki, przeczytaj mój post o tym, jak nauczyłem mojego psa przyjmować (zwykłą) pigułkę z pozytywnym wzmocnieniem. Sprawdź też, skąd zaczerpnęłam ten pomysł: post Laury VanArendonk Baugh "Łatwa pigułka do połknięcia". Moim zdaniem jest to złoty standard.

Skoro odesłałem już połowę z was, to czy ktoś tu jeszcze jest? Poniżej znajduje się oryginalna inspiracja do napisania tego postu.

Podawanie tabletek za pomocą sera w sprayu i tubek z jedzeniem

Jeśli twoje psy już czasami jedzą ser w sprayu lub jedzą wilgotną mieszankę z tubki z jedzeniem, ten pomysł może zaoszczędzić ci trochę czasu i kłopotów.

Kilka miesięcy temu zdałem sobie sprawę, że zarówno ser w sprayu wyciskany z puszki, jak i wilgotna karma wychodząca z wyciskanej tubki, stanowią doskonałe "nośniki" dla tabletek.

Link do filmu na temat podawania tabletek za pomocą sera w sprayu i tubek z jedzeniem dla subskrybentów e-mail.

Mój pies Summer przyjmuje małe tabletki na tarczycę dwa razy dziennie, a posiadanie kilku opcji ich podawania ułatwia sprawę. Często mam w lodówce tubkę karmy z resztkami z sesji treningowej, a ser w sprayu to podstawa w moim domu. W przypadku Summer wystarczy tylko odrobina.

Możemy to wytrenować

Kiedy przeczytałem post Laury Baugh na temat uczenia psa łykania tabletek, byłem zdenerwowany. Dlaczego nigdy nie przyszło mi do głowy, że możemy nauczyć psa połykania tabletek, tak jak uczymy go innych zachowań? Treserzy zwierząt w zoo i ssaków morskich trenują takie rzeczy cały czas, więc dlaczego nie psy? Większość metod podawania tabletek psom (w tym większość tych, do których linki znajdują się w tym poście) polega na próbie ukrycia pigułki. Starsze z nich wykorzystują zwykłą siłę, aby otworzyć pysk psa i włożyć pigułkę, a następnie przytrzymać pysk psa zamknięty. To niepotrzebne w dzisiejszych czasach.

Dlatego naprawdę doceniam post Laury o treningu tego zachowania: Łatwa pigułka do połknięcia. Byłam zachwycona, gdy dowiedziałam się, jak łatwo jest to wytrenować!

Przez lata nie musiałam wkładać wiele energii w ukrywanie tabletek. Moje psy mają ogromną historię wzmacniania za ssanie sera i innych smakołyków z gadżetów oraz za jedzenie masła orzechowego. Dostają te rzeczy codziennie, niezależnie od tego, czy biorą tabletki, czy nie. Nie wydaje się to być wielkim problemem, gdy tabletki są obecne. Mimo to cieszę się, że w końcu udało mi się nauczyć Clarę przyjmowania tabletek w prosty sposób. To przydatne zachowanie, niezależnie od tego, czy używam go za każdym razem, czy nie.

Więcej dobrych wskazówek

Donna Hill opublikowała film z kilkoma świetnymi wskazówkami dotyczącymi podawania tabletek: 4 Tips to Give Your Dog a Pill.

Więcej inspiracji dla tych z nas, którzy balansują na krawędzi treningu tego zachowania. Zobacz, jak Michelle Chan kształtuje swoją sheltie Juliet do przyjmowania tabletek w jednej imponującej, niespełna trzyminutowej sesji: Juliet Pops Pills.

Sprawdź też blog mymeowz: Tutaj mamy kota szkolonego do przyjmowania tabletek. Czy może być coś lepszego?

Kathy Sdao ma naprawdę fajny artykuł z informacjami na temat wszelkiego rodzaju technik hodowlanych: Husbandry Training for Dog Owners.

Nickala Squire zauważa, że chrupiące masło orzechowe lepiej maskuje tabletki niż gładkie. Co za trafne spostrzeżenie! Od tamtej pory go używam.

Tegan Whalen sugeruje mycie rąk między podaniem tabletki a podaniem smakołyku. Kolejny świetny pomysł.

Informacje o tubkach z jedzeniem

Lato jest gotowe na tubki z jedzeniem, pigułki czy nie!

Używam tubek z jedzeniem do podawania smakołyków o wysokiej wartości, zarówno podczas sesji socjalizacyjnych Clary, podczas których wykonujemy wiele ćwiczeń przeciwwarunkowych, jak i w agility. W rzeczywistości rzucam te tubki przed biegnącego psa w agility, więc są wytrzymałe. Nigdy nie zdarzyło mi się, by któraś się rozpadła, a pokrywa lub zacisk odpadły. Kupuję je online w REI. (Google "Coughlan squeeze tube", jeśli ten adres URL kiedykolwiek straci aktualność).

Nie zawsze trzeba też używać w nich wysokokalorycznych lub wysokotłuszczowych smakołyków. Przygotowałem mieszankę dyni, niskotłuszczowego jogurtu i masła orzechowego, którą moje psy naprawdę lubią. Sztuką jest uzyskanie odpowiedniej konsystencji. Jeśli jest zbyt rzadka lub niejednorodna, będzie kapać z tubki i robić bałagan. Jeśli jest zbyt gęsty lub ma grudki, nie wyjdzie dobrze. Poeksperymentuj trochę, aby znaleźć punkt Goldilocks i będziesz w biznesie.

Daj mi znać, jeśli wypróbujesz coś nowego, albo z tego postu i powiązanych zasobów, albo z czegoś zupełnie innego. Zwłaszcza jeśli to zadziała!

Już wkrótce:

  Wyłączanie psów, część 2 Jak biegły jesteś w ignorowaniu? (Wyginięcie, część 2) Przechwytywanie Próg: To może nie być to, co myślisz OMG Czy ona naprawdę może mówić o kontinuum?

Eileenanddogs na YouTube

Autor

Ambroży fusion

opis autora