Dziesięć zasad, które pomogą Twojemu psu utrzymać zdrową wagę

Zasady te są bardzo podobne do tych, które stosujemy wobec ludzi. Są te oczywiste, jak dbanie o sprawność fizyczną pupila i spożywanie odpowiedniej ilości kalorii w zależności od wieku, aktywności i wagi. Należy pamiętać, aby używać tylko produktów wysokiej jakości i unikać podjadania niezdrowych smakołyków. Istnieją pewne zachowania, które na pierwszy rzut oka mogą nie wydawać się szkodliwe dla naszego pupila. Warto poznać te pułapki, zanim Twój pupil na nie wpadnie.

Oto 10 wskazówek, które pomogą Twojemu pupilowi utrzymać zdrową wagę

  1. Twój pies nie powinien być w stanie jeść tyle, ile chce i zawsze mieć wystarczająco dużo jedzenia dla niego. Psy mogą jeść niemal bez końca, ale to nie znaczy, że głodują. Powinieneś wypełnić miskę ustaloną ilością jedzenia w określonych godzinach.
  1. Czasami możesz oddać się dużemu kawałkowi ciasta w nagrodę za ciężką pracę. Dobrze wiesz, że jest to bomba kaloryczna. Dlaczego więc psie przysmaki nie miałyby nagradzać Cię dodatkowymi kaloriami? Każdy smakołyk to dodatkowe kalorie! Psie ciastka powinny mieć zmniejszoną ilość kalorii, aby dzienna porcja jedzenia była mniejsza.
  1. 100g suchej karmy może mieć nawet cztery razy więcej kalorii niż 100g karmy mokrej. Warto o tym pamiętać, gdy wsypujemy kulki do miski. Nie będą one ledwo zakrywać miski, ale to nie znaczy, że nie dostarczą psu wystarczającej ilości energii.
  1. Białko sprzyja utracie tłuszczu, podobnie jak u ludzi. Zalecane są karmy wysokobiałkowe.
  1. Zero karmienia! Nikt nie powinien pozwolić, aby jego pies żebrał o jedzenie pod stołem. Trudne? Będzie jeszcze gorzej, jeśli pies doda do tego błagalne skomlenie, by wydawało się, że jego żebranie przynosi efekty.
  1. Dobrym pomysłem dla psów sterylizowanych jest jedzenie jedzenia po sterylizacji.
  1. Błonnik może być stosowany do zaspokojenia ciągłego głodu psa. Może on zapychać żołądek i dawać psu uczucie pełności. Można go dodać do posiłku w postaci proszku lub chrupek.
  1. Zalecane są regularne badania krwi i profil hormonalny. Wczesna diagnoza pozwoli na odpowiednie dostosowanie diety i leczenia.
  1. Nie pozwalaj psu jeść resztek jedzenia z parku lub wszelkich opadłych owoców i warzyw w ogrodzie.
  1. Zachęcaj swojego psa do aktywności fizycznej. Zmniejsz ilość jedzenia, jeśli Twój pies jest mniej aktywny, np. w okresie zimowym lub gdy łapa uległa kontuzji.

Autor

Ambroży fusion

opis autora