Jak powinien wyglądać drag-toy?

Zabawa w przeciąganie jest ulubioną zabawą czworonogów. Idea gry polega na tym, że zabawka jest trzymana między zębami psa a ręką człowieka po drugiej stronie. Każda osoba stara się chwycić przedmiot od drugiej, ciągnąc go i szarpiąc. Z tego powodu zabawka nazywa się tug. Zabawki powinny być zabawą. Ważne są zasady bezpieczeństwa, zasady, które pozwalają nam kontrolować zabawę oraz wybór odpowiedniej zabawki. W tym artykule skupimy się na tych ostatnich.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zabawki dla psa

Pamiętaj, że zabawki do ciągnięcia służą tylko do zabawy z psem. Chcesz, aby była łatwa i wygodna zarówno dla Ciebie, jak i Twojego psa do trzymania. Takie holowniki są najwygodniejsze, ponieważ zostały zaprojektowane z myślą o obu graczach. Najlepsze holowniki znajdziesz z unikalnym uchwytem lub rączką po jednej stronie, którą łatwo uchwycić w dłoni. Dzięki temu silny pies nie chwyci zabawki przy pierwszym pociągnięciu.

Zabawka powinna być łatwa do złapania dla psa. Najlepsza zabawka dla psów to taka, która jest łatwa do uchwycenia i wygodna do trzymania w zębach. Najlepsze są miękkie elementy. Unikaj zabawek wykonanych z twardego plastiku. Zabawa od początku powinna być przyjemna i zabawna. Jeśli pies będzie miał trudności z uchwyceniem zabawki, lub jeśli trudno będzie mu ją utrzymać w pysku, sprawi mu to dyskomfort lub co gorsza - ból.

Ważnym kryterium jest trwałość zabawki. Jakość materiałów użytych do wykonania przedmiotu będzie decydować o jego trwałości. Solidne wykonanie gwarantuje, że zabawka będzie służyła przez wiele lat. Powinna wystarczyć co najwyżej na kilka miesięcy przy regularnej zabawie. Jeśli masz energicznego lub silnego psa, jak doberman czy owczarek, kryterium trwałości i wytrzymałości jest szczególnie ważne.

JAKĄ ZABAWKĘ DO CIĄGNIĘCIA WYBRAĆ?

  1. Z liny, piłki

Ta zabawka jest świetna dla psów, które uwielbiają skakać na piłce. Sznurek powinien być miękki, a piłka powinna pasować wielkością, aby pies mógł ją łatwo chwycić. Chwyci za uchwyt i przypadkowo zrani Cię, jeśli to zrobi. Ta piłka dla psów jest prawie niezniszczalna, ponieważ ma wysoki poziom wytrzymałości. Najlepiej nadaje się dla psów średniej wielkości. Ta piłka może być również używana do aportowania.

  1. Miękki holownik z poduszką i uchwytem

Holownik dla psa ma wiele zalet. Na jednym końcu posiada miękką, wytrzymałą bawełnianą poduszkę, a na drugim elastyczną rączkę. Jest lekki i wygodny, więc można go używać zarówno na zewnątrz, jak i w wodzie. Istnieje wiele opcji kolorystycznych. Możesz łatwo znaleźć tug w trawie, jeśli wybierzesz jasnoniebieski lub różowy. Ta zabawka jest świetna dla każdego rozmiaru zwierzaka. Możesz wybrać rozmiar S lub M w zależności od wielkości Twojego zwierzaka.

  1. Wubba DIY

Zabawa w przeciąganie jest łatwa dzięki wubbie, którą możesz wykonać w domu. Jest to prosta, solidna i wytrzymała zabawka dla psa. Piłka z jednej strony ukryta jest w miękkim materiale, a z drugiej w długich warkoczach. Miękki polar sprawia, że wubba wygodnie układa się w pysku i nie wyrządza krzywdy dziąsłom Twojego pupila. Zaoszczędzisz pieniądze, zyskasz satysfakcję, a Twój pupil będzie Ci wdzięczny. Podziw innych domowników ?

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze drag-toy.

  • Do ciągnięcia nie nadają się zabawki wykonane z bardzo twardych materiałów, np. z plastiku, lub zabawki, które zawierają takie elementy. Podczas przeciągania zabawka może ulec uszkodzeniu, a pies może wtedy połknąć ostre, twarde kawałki. Może to być bardzo niebezpieczne. Jest to niebezpieczne.
  • Dobrym pomysłem dla psa jest posiadanie co najmniej dwóch chwytaków. Jeden do zabawy w domu, a drugi na zewnątrz.
  • Jaskrawe kolorowe holowniki są bardziej atrakcyjne dla Twojego pupila i łatwiej je znaleźć w trawie.
  • Dopasuj wielkość i wagę holownika do wielkości psa. Dzięki temu chwytanie zabawki będzie dla Twojego pupila łatwiejsze.
  • O ile nie są bardzo zabrudzone lub zabłocone, holowników nie trzeba prać. Twój pupil uzna zabawkę za bardziej interesującą ze względu na delikatny zapach, który otrzymują od swoich psich przyjaciół.

Autor

Ambroży fusion

opis autora