Szkolenie bez smakołyków

Czy nagradzasz swojego psa, gdy dobrze wykona zadanie? A może obawiasz się, że zawsze będzie potrzebował torby ze smakołykami? Nie można być bardziej prawdomównym! Możesz sprawić, że Twój pies będzie bardziej skuteczny, stosując naprzemienne nagrody, gdy osiągnie poziom zaawansowany. Jak to zrobić? W tym odcinku wystąpili Piotr i Bordo.

Do szkolenia potrzebne będą następujące rzeczy:

  • saszetka z przysmakiem
  • Smakołyki szkoleniowe
  • Smakołyki w pudełku
  • Zabawka do gryzienia, która ciągnie i ciągnie, taka jak holownik z liną lub sznur.

KROK 1 STOPNIOWE ODZWYCZAJANIE OD SMAKOŁYKÓW

Nagrodę powinieneś dawać powoli. Należy wziąć kilka smakołyków, odpiąć woreczek i umieścić je w dłoniach. Następnie zachęcamy psa do wykonywania znanych mu komend takich jak "siad", "łapa", "leżeć" itp. Chwalimy naszego pupila i nagradzamy go smakołykami. Po ich wykonaniu prosimy psa o kilka ćwiczeń. Następnie idziemy z pupilem po smakołyki i nagradzamy go.

Wykonaj te same kroki, co w pierwszym przypadku, ale trzymaj w rękach tylko jeden smakołyk. Daj go psu i zachęć go do wykonania kolejnych ćwiczeń. Następnie możecie razem udać się po nagrodę.

W ostatnim kroku ćwicz z psem bez smakołyków. Nagradzaj swojego pupila dopiero po zakończeniu sekwencji ćwiczeń.

KROK 2 - UŻYJ LOSOWEGO RODZAJU NAGRÓD

Możesz dać swojemu psu różne nagrody, takie jak zabawki lub saszetki pełne smakołyków. Następnie ukryj je w różnych miejscach. Następnie poproś psa o wykonanie ćwiczenia. Następnie zwolnij go i pozwól mu pójść w poszukiwaniu jednej z nagród. Ważne jest, aby na tym etapie nagrodzić pupila smakołykiem, gryzakiem lub chwytakiem.

KROK 3: SZKOLENIE W DOMU

Umieść smakołyki w słoiku, lub pudełku i postaw je na szafce, lub na regale. Poproś psa o wykonanie znanych ćwiczeń i nagradzaj go smakołykami ze słoika lub pudełka.

Tego typu trening można również przeprowadzić na spacerze. Po wykonaniu przez psa serii ćwiczeń nagradzaj go jego ulubionymi zabawami, takimi jak kopanie dołków czy tarzanie się w liściach.

 

Autor

Ambroży fusion

opis autora