Kiedy należy zacząć przygotowywać psa do porodu?

Nowy członek gospodarstwa domowego oznacza dla psa wiele zmian. Tak jak rodzice przygotowują się do narodzin, tak i my musimy przystosować naszego pupila do nowego środowiska. Najlepiej rozpocząć ten proces co najmniej 4 miesiące przed pojawieniem się dziecka w domu.

Dlaczego tak ważne jest przygotowanie psa do narodzin dziecka?

Każda zmiana powinna być wprowadzana powoli. Nagłe pojawienie się wielu zmian w życiu psa może być szokiem. Dobrym pomysłem jest spisanie wszystkich zmian, które przygotowujesz dla swojego pupila, a następnie wprowadzanie ich co 1-2 tygodnie.

Zmiany w codziennym rozkładzie dnia

Nasz styl życia zmienia się, gdy w naszym życiu pojawia się maluch. Może to mieć wpływ na zdolność psa do wstawania i wychodzenia na spacery. Będzie to miało mniejszy wpływ na psa, niż gdybyś nagle wywrócił swoje życie do góry nogami.

Nowe przedmioty

Nie zapominaj o włączeniu do domu nowych przedmiotów, takich jak łóżeczko czy wózek. Ingerencja w przestrzeń psa jest tak samo ważna jak zmiany w porach spacerów i karmienia. Już dziś możesz umieścić w pokoju przewijak, a za miesiąc nosidełko. Aby symulować noszenie dziecka, możesz trzymać większe przedmioty.

Nowe dźwięki i zapachy

Dźwięk płaczu dziecka, zapachy i smaki jedzenia - wszystko to jest dla psów ekscytujące. Nie musisz być obcy dla swojego psa. Możesz nagrać swój płacz i odtworzyć go z internetu. Płyn wykorzystasz później do prania delikatnych ubranek niemowlęcych.

Stopy procentowe są niższe

Oczywiste jest, że pocieszacz zabierze część Twojej uwagi psu. Ogranicz wspólne zabawy z piłką itp. Zamiast tego daj psu zabawki, które są łatwe w pielęgnacji. Możemy też dać psu w zastępstwie wybrane zabawki, np. kong, piłkę gourmet czy kość.

Przydatne komendy

Jeśli nie zadbasz zawczasu o poziom komfortu swojego psa i dziecka, będzie to dla Ciebie trudna walka. Umiejętności Twojego psa, które wcześniej były dla Ciebie ważne, teraz mogą być dla Ciebie najważniejsze. Ważne jest, aby jak najszybciej rozpocząć szkolenie swojego pupila.

Czas nauki: 2 miesiące

  • Na przykład, jeśli zwierzak chwyci zabawkę dziecka, stosuje się komendę "puść/odłóż".
  • Komenda "nie", np. gdy dziecko upuści smoczek na głowę psa,
  • Komenda "czekaj", np. gdy wychodzisz z mieszkania z wózkiem.

Czas nauki: 4 Miesiące

  • Komenda "na miejscu", np. podczas układania dziecka do snu.

Czas nauki: 6 miesięcy

  • Spokojne chodzenie na smyczy, np. gdy zabieramy dziecko i psa na spacer.

Autor

Ambroży fusion

opis autora