10 sytuacji, w których głodówka psa wchodzi w grę

W niektórych sytuacjach może być zalecane poddanie psa kontrolowanemu głodowaniu. Oznacza to, że pies nie jest karmiony przez 24 do 48 godzin. Ważne jest, aby pies miał cały czas dostęp do czystej i świeżej wody. Istnieje wiele powodów, aby wstrzymać jedzenie u psów. Niektóre są medyczne, inne praktyczne. Należy pamiętać, że głodówka powinna być stosowana tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. Tylko zdrowy pies może znieść głodówkę bez skutków ubocznych. Przodkowie naszych pupili, czyli psy niemobilne, nie jadły dłużej niż kilka dni i było to dla nich jak najbardziej naturalne. Pies może przetrwać bez jedzenia nawet 7 dni. Nie polecam jednak długotrwałego postu. Dzisiejsze psy są przyzwyczajone do otrzymywania posiłków dwa razy dziennie, więc 2 dni bez jedzenia wydają się najlepszym postem.

W przypadku psów cierpiących na choroby przewlekłe lub psów, które mają specjalne potrzeby żywieniowe, należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Nie zaleca się głodówki małym rasom, szczeniętom i psom o wadze poniżej 5 kg. Starsze zwierzęta, zwłaszcza te na lekach, muszą jeść. Pamiętaj, że leki w organizmie często są wiązane i rozprowadzane przez białka (albuminy). Leczenie może nie być skuteczne, jeśli pies nie dostaje odpowiedniej ilości jedzenia i białka. Wspomnę również, że psy, które są głodzone, powinny nadal być w stanie pić i zachowywać się normalnie. Jeśli pies staje się ospały, lub nie jest zainteresowany wodą, koniecznie należy skonsultować się z weterynarzem. Nie powinniśmy karmić psa na siłę, jeśli domaga się on jedzenia.

Czy głodzenie psa jest rozsądne? - Z poradą lekarza weterynarii

1. Sposób na wytresowanie wybrednego psa

To jeden ze sposobów na poradzenie sobie, jeśli twój pies jest wymuszaczem i chce jeść coś innego niż to, co jest w jego misce. Taka profilaktyczna głodówka powinna sprawić, że Twój pupil będzie bardziej otwarty na jedzenie, które mu podajesz. Należy uważać, aby nie zagłodzić psa. Nie powinno ono trwać w takim przypadku dłużej niż 24 godziny. Upewnij się, że Twój pies ma dostęp do czystej, świeżej wody. Jeśli Twój pies nalega na posiłek, możesz zaproponować mu miskę z wodą.

2. lekarstwo na niestrawność

Załóżmy, że nasz pies jest wzdęty z przejedzenia. Może to być spowodowane tym, że zjadł za dużo. Głodówka jest również skuteczna w przypadku niestrawności. Na przykład, jeśli nasz pies zjadł resztki ze śmietnika, można zastosować głodówkę. Głodówka może być stosowana w celu oczyszczenia jego organizmu. W przypadku wymiotów lub biegunki można również spróbować wycofać się z jedzenia. Koniecznie sprawdź, czy pies nie pije wody i zabierz psa do weterynarza. Pies nie powinien być zmuszany do jedzenia, odmowa jedzenia jest dobrym pomysłem.

3 - Głód podczas sytuacji kryzysowych

Koniecznie użyj go, jeśli Twój pupil zjadł kość lub jakikolwiek zakazany dla niego pokarm, taki jak czekolada, cebula czy orzechy. Jeśli Twój pies zjadł kość lub inny zakazany pokarm, powinieneś natychmiast skonsultować się z lekarzem weterynarii. Jeśli podejrzewasz, że twój zwierzak połknął ciało obce, ważne jest, aby natychmiast poinformować go o tym. Ważne jest, aby ukryć miskę z jedzeniem.

4 Gdy pies nie załatwia się

Przestań karmić psa, jeśli po kilku spacerach nie oddaje stolca. Często jest to tymczasowe zaparcie. Jeśli jednak nie jesteś pewien, skonsultuj się z weterynarzem. Możesz również podać psu dodatkowy błonnik lub środek smarujący, taki jak parafina. Nie należy samodzielnie stosować lewatyw u psa! !

5. Na zalecenie lekarza

Specjaliści mogą zalecić głodówki w razie potrzeby. Te 8-12 godzinne sesje są wymagane przed znieczuleniem ogólnym. W przeszłości głodówka mogła być również stosowana w celu wywołania snu po przebudzeniu pacjenta. Najnowsze wytyczne pozwalają na karmienie psa niewielką ilością jedzenia w ciągu kilku godzin. Inaczej jest w przypadku zabiegu chirurgicznego na układzie pokarmowym. Może to doprowadzić do głodu trwającego kilka dni. Istnieją też pewne stany, które wymagają lekkiego zagłodzenia psa, jak wspomniane wcześniej zaparcia/zaparcia, czy koprostaza, podejrzenie obecności ciała obcego lub zapalenie trzustki. Mimo, że ta ostatnia przypadłość jest częstsza, zaleca się, aby posiłki miały zmniejszoną zawartość tłuszczu.

Bądź ostrożny, gdy stosujesz głodówkę! Zastosuj lek u swojego psa, jeśli Twój pies wykazuje niepokojące objawy. Jednak należy również zabrać psa do lekarza weterynarii.

6 - Nie będę jadł!

Zdarza się, że pies odmówi zjedzenia własnego posiłku. Jeśli pies zachowuje się odpowiedzialnie, nie powinniśmy się martwić, jeśli pies odmawia jedzenia przez kilka dni. Jeśli trwa to dłużej, powinniśmy podjąć działania. Skonsultujmy się z weterynarzem i behawiorystą, jeśli pies nie je dobrze, jest wybredny lub je tylko wtedy, gdy jest to wygodne. Istnieje wiele powodów, dla których pies może mieć zmniejszony apetyt lub całkowicie zagłodzić się. Oto główne przyczyny:

  • Infekcje, zwłaszcza te, które dotyczą przewodu pokarmowego, są bardzo częste.
  • dysbioza jelitowa,
  • infestacja,
  • Choroby przyzębia i zębów
  • alergie, świąd,
  • guzy,
  • Ból, w tym ból przewlekły, taki jak ból związany z zapaleniem stawów,
  • Zaburzenia psychiczne, takie jak depresja lub lęk.

Należy pamiętać, że psy mogą popaść w depresję, jeśli doświadczą głodu.

Małgorzata Glema, lekarz weterynarii

7 Pies, który nie jest głodny - z pomocą behawiorysty.

Nie jestem zwolennikiem podawania psu głodówki, jeśli nie je. Ważne jest, aby zrozumieć dlaczego pies nie chce jedzenia, a następnie je wyeliminować. Konsultacja z behawiorystą może być zalecana, jeśli lekarz weterynarii wykluczył problemy zdrowotne. Istnieje wiele powodów, dla których pies może nie jeść, w tym emocjonalne w przypadkach zaburzeń behawioralnych.

8 Obniżony nastrój - wysoki poziom stresu

Pies, który nie je, może doświadczać obniżonego nastroju. Wynika to z wysokiego poziomu stresu, którego doświadcza w ciągu dnia. Może to być spowodowane tym, że pies boi się obcych i mieszka w centrum miasta. Często jest zabierany przez swoich opiekunów do barów i zatłoczonych miejsc, co może powodować, że staje się niespokojny, wycofany i unikający. Nie czuje się bezpiecznie w swoim otoczeniu, dlatego nie ma apetytu.

Psy mogą czuć się zestresowane również dlatego, że muszą pełnić określone funkcje. Dlatego różnią się od przewodników, którzy prowadzą chaotyczne, imprezowe życie. Psy mogą czuć się zagrożone, jeśli zostaną same z obcymi ludźmi. Psy, które są pod wpływem stresu mogą stracić apetyt. Nam, ludziom, takie zachowania nie są obce.

Psy mogą również doświadczać depresji. Jako behawiorysta, depresja jest czymś, z czym często mam do czynienia. Psy mogą doświadczać depresji w taki sam sposób jak ludzie. Apatia, brak energii, a często także brak apetytu są oznakami stanów depresyjnych. Psy z depresją mogą odmawiać jedzenia lub mieć trudności z cieszeniem się posiłkami.

Nie sposób wymienić wszystkich sytuacji, w których pies może czuć się zagrożony. Warto przyjrzeć się kwestii, kiedy i gdzie pies je, gdy mamy do czynienia z brakiem apetytu u psa. Te dwa czynniki mogą powodować stres u psa.

9. Czas i miejsce spożywania posiłków

Twój pies może doświadczać stresujących sytuacji w miejscu, w którym je. Dobrym pomysłem jest, aby pies jadł bez rozpraszania lub przeszkadzania przez inne osoby. Unikaj stawiania jedzenia psa w miejscach, gdzie prawdopodobnie będą przechodzić członkowie rodziny lub w pobliżu drzwi wejściowych. Utrudni mu to usłyszenie odgłosów z zewnątrz.

Warto zwrócić uwagę na to, kiedy posiłki są podawane pupilom, które nie mają apetytu. Być może jedzenie podawane jest wtedy, gdy pojawia się stres. Twój pupil może mieć problem z radzeniem sobie z samotnością, więc pierwszy kęs podajemy mu zaraz po porannym spacerze. Pies przewiduje, kiedy wyjdziemy z domu i dlatego odmawia jedzenia. Już wtedy czuje się zestresowany. Czasami może być odwrotnie. Nieśmiały pies może stać się drażliwy, gdy widzi obcych ludzi i przez to jest zestresowany. Podanie mu jedzenia przed wyjściem może spowodować, że odmówi jedzenia. Weź pod uwagę zachowanie i czynniki swojego pupila, gdy decydujesz, kiedy go karmić.

10. Nuda w misce - co robić?

Twój pies jest stale głodny i zje wszystko, co mu podasz. Z tego powodu będzie rezygnował z posiłków. Taki sposób karmienia nie jest czymś, co popieram. Wiem, że jedzenie może uszczęśliwić naszego pupila. Pamiętajmy, że psy są drapieżnikami i potrzebują pożywienia. Warto sprawić, aby pies był bardziej zainteresowany i zaciekawiony podawanym jedzeniem. Można też próbować różnych pokarmów, różnych źródeł białka, różnych tekstur, aby wzmocnić smak jedzenia. Można również podgrzewać jedzenie, aby wzmocnić jego smak i aromat.

Dobrym pomysłem jest również, aby Twój pies był karmiony w sposób aktywny. Jeśli Twój pies jest ospały lub spokojny, a Ty podajesz mu jedzenie, warto najpierw pobudzić go smakołykami. Można nawet po treningu dać psu niewielką ilość jedzenia.

Może być też tak, że problemem nie jest miska, ale sam misiek. Drapieżniki chętniej jedzą bardziej aktywne formy pożywienia. Warto podawać psu jedzenie z maty lub interaktywnej zabawki, np. piłki, z której spadają smakołyki.

Najlepszym sposobem karmienia psa jest wyznaczenie godzin, a następnie aktywne podawanie jedzenia. Następnie należy wsypać resztę jedzenia do miski. Dobrym pomysłem jest, aby pies zjadł to, czego nie skończył, aby mógł wrócić do jedzenia w późniejszym czasie. Chociaż nie jest to forma lub głodówka, służy niedosytowi w dobrym celu.

Autor

Ambroży fusion

opis autora